Jak używać hasztagów na Instagramie? - Agencja Reklamowa Useitly

Jak używać hasztagów na Instagramie?

Jak używać hasztagów na Instagramie?

Hasztagi są nieodłącznym elementem wpisów na Twitterze. Od pewnego czasu stały się popularne także na Instagramie. Zobacz, czym są hasztagi, do czego służą oraz czym różnią się hasztagi z Twittera od tych Instagramowych i jak używać ich na Instagramie?

Portale społecznościowe są nie tylko miejscem do kontaktu ze znajomymi i bliskimi czy dzielenia się swoimi przeżyciami i pasjami. To także miejsca dla firm, do budowania wizerunku i zaufania. Obok Facebooka jest jeszcze Twitter i Instagram czy LinkedIn. Charakterystycznym elementem dodawanych tam materiałów są tak zwane hasztagi. Co to takiego, czym się różnią te z Twittera od Instagramowych i jak je używać na Instagramie?

 

Czym są hasztagi?

Hasztagi to swego rodzaju znaczniki dodawane do wpisów, związane z ich tematyką. Ich zadaniem jest pogrupowanie tematyczne wpisów i umożliwienie wyszukiwania i obserwowania tylko tych, które są oznaczone konkretnymi hasztagami w interesującej nas tematyce. Hasztag to słowo lub zwrot poprzedzony krzyżykiem #. Wpisując hasztagi trzeba pamiętać o tym, by nie używać spacji pomiędzy krzyżykiem a słowem, a w przypadku frazy składającej się z kilku słów, zapisać ją również bez spacji. Inaczej nie będzie to hasztag – nie stanie się odnośnikiem, w który można kliknąć, by zobaczyć inne wpisy nim oznaczone. Hasztagi wywodzą się oczywiście z Twittera. Zawędrowały jednak także na Instagram. Na obu portalach pomagają powiększać grono obserwujących nasz profil. To dzięki nim ludzie, którzy nas jeszcze nie obserwują, mogą trafić na nasz profil. Jednak, by uzyskać jak najwięcej obserwujących, trzeba umieć odpowiednio z hasztagów korzystać.

 

Hasztagi na Instagramie

Instagram jest jednym z czterech z najpopularniejszych portali społecznościowych obok Facebooka i Twittera. Dość znacznie się jednak od nich różni. Facebook i Twitter służą do publikowania wpisów w formie tekstowej, a Instagram do publikowania zdjęć. Z tego powodu Instagram stał się nie tylko zwykłym portalem społecznościowym, ale też miejscem do ukazywania swoich umiejętności fotograficznych. Uznano bowiem, że tak samo jak na Twitterze można grupować tematycznie te krótkie wpisy, na Instagramie można grupować zdjęcia. Hasztagi dają także możliwość dotarcia do większej liczby użytkowników, co wpływa na liczbę obserwujących nasz profil.

 

Jak używać hasztagów na Instagramie?

Aby skutecznie przyciągać nowych obserwatorów, trzeba stosować hasztagi umiejętnie. Oto kilka zasad stosowania hasztagów na Instagramie:

  • Jeśli masz profil, który posiada obserwatorów z Polski i działasz jedynie na tym rynku, stosuj tylko i wyłącznie polskie hasztagi. Oczywiście możesz próbować dać jeden hasztag np. angielski na testy, by sprawdzić jakie są z tego korzyści i czy on działa.

 

  • Polecam używać hasztagów od 20 000 zdjęć do 500 000. Czemu? Jeśli dasz hasztag, który ma chociażby ponad 1 mln zdjęć, to musisz mieć świadomość, że za około 10 minut w feedzie hasztagów już go raczej nie znajdziesz.

 

  •  Jeśli masz czas na testowanie różnych hasztagów – testuj ile się da. Przykładowo w jednym poście zamieść hasztagi od 1000 do 20 000 a w innym zdjęciu od 20 000 do 50 000. Sprawdzaj co działa u Ciebie najlepiej.

 

  • Nie korzystaj ciągle z tych samych hasztagów, bo Instagram Ci je zbaduje. Dodajesz stałe hasztagi i masz ciągle za mało zasięgu? To jest właśnie tego wina.

 

  • Istnieją różne pomysły na testy oprócz robienia różnych hasztagów. Jestem zdania, że hasztagi można dawać na zdjęciu ( np. 15 ) oraz w komentarzu ( też 15 ). W taki sposób również testujesz zachowanie swojego profilu.

 

  •  Jeśli Instagram daje możliwość oznaczenia 30 hasztagów – rób to, nie zaszkodzi.

 

Instagram staje się w Polsce coraz chętniej używanym portalem. Może daleko mu jeszcze do statystyk Facebooka, ale swoje konta ma na nim już nawet ponad 2 miliony Polaków. Umiejętne korzystanie z hasztagów pozwala zdobyć spore grono obserwatorów i zbudować silny wizerunek czy to osobisty czy firmy. Należy zaznaczyć, że influencerzy w dniach dzisiejszych chętniej korzystają z Instagrama niż z Facebooka.

 

 

 

Zobacz także:

Kiedy warto pisać długie posty w social mediach?

Kiedy warto pisać długie posty w social mediach?

CZYTAJ DALEJ
Jak używać hasztagów na Instagramie?

Jak używać hasztagów na Instagramie?

CZYTAJ DALEJ
ebook za darmo grafika

Praktyczny e-book

Udostępniamy dla Ciebie bezpłatnie

E-book stworzony z myślą o właścicielach małych jak i większych firm. Poruszamy w nim zagadnienia związane z rozpoczęciem działań na portalach społecznościowych od strony biznesowej. Ponad 420 osób zwiększyło zasięg w Social Media po przeczytaniu tego e-booka. Dołącz do nich i zacznij działać z rozmysłem.