Kiedy warto pisać długie posty w social mediach? - Agencja Reklamowa Useitly

Kiedy warto pisać długie posty w social mediach?

Kiedy warto pisać długie posty w social mediach?

Odpowiednie treści są bardzo istotnym elementem marketingowym. To one mają przyciągnąć użytkowników na naszą stronę i zachęcić do skorzystania z naszych usług czy zakupu produktów. Dowiedz się, kiedy pisać długie treści, by spełniały one swój własny cel.

Chcąc przyciągnąć, jak najwięcej osób do swojej strony i zyskać klientów, należy zadbać o odpowiednie treści. Są one równie ważne w social media, jak i na stronie internetowej. Internauci raczej nie przepadają za długimi tekstami do czytania, zwłaszcza, że nie jest to najwygodniejsze na smartfonach, z których wiele osób dziś korzysta nawet częściej niż z komputerów, więc w social media stawia się raczej na krótsze i proste teksty. Czasem jednak warto napisać coś dłuższego i bardziej szczegółowego. 

 

Kiedy warto publikować dłuższe treści w social mediach?

W pewnych przypadkach lepiej sprawdzą się nawet dłuższe teksty niż krótsze. Wszystko zależy oczywiście od tego, co chcemy sobą reprezentować i do kogo kierujemy nasze treści.  Musimy je dopasować przede wszystkim do naszej grupy docelowej, którą już poznaliśmy. Kiedy zatem warto publikować dłuższe treści na stronie na Facebooku?

 

1. Przy budowaniu statusu eksperta i jego umacnianiu

Nierzadko ludzie prędzej wybiorą eksperta w danej dziedzinie. Gotowi są zapłacić nawet naprawdę niemałe pieniądze za uzyskanie wiedzy i porad, a także produktów czy usług od osoby będącej ekspertem w swojej dziedzinie. Warto więc dzielić się czasem dość szczegółową wiedzą za darmo. Jest to bardzo doceniane i traktowane jako ukłon w stronę klientów i czytelników. Ukazuje to także naszą wiedzę i to, że znamy się na danym temacie. To bardzo istotne w przypadku kiedy naszą grupą docelową są osoby będące w danej dziedzinie ekspertami – na przykład, gdy prowadzimy sklep z częściami do komputerów dla producentów i serwisów.

 

2. Gdy prowadzimy działalność związaną z edukacją

Jeśli celem naszej działalności jest uczenie czegoś innych, warto pokazać im poprzez dłuższy i bardziej szczegółowy content, że mamy odpowiednią wiedzę, naprawdę znamy się na naszej dziedzinie i warto od nas wiedzę czerpać. Ludzie bardzo doceniają dzisiaj możliwość uczenia się nowych rzeczy. Jeśli ktoś na przykład świadczy jakieś usługi i przekazuje innym wiedzę na ich temat, uczy innych, by też mogli takie usługi świadczyć, spotyka się to z naprawdę sporym uznaniem i może przynieść jeszcze więcej zysku.

 

3. Gdy naszą grupa docelowa jest stosunkowo wąska

Niewielkie grupy osób, które mają tę samą pasję, z wielką chęcią poszukują treści na jej temat i poszerzają swoją wiedzę o niej. Szczególnie interesują je treści, które podkreślają ich integralność czy odrębność. Jeśli na przykład prowadzimy sklep, w którym sprzedajemy sprzęt sportowy dla (na przykład) narciarzy, warto poświęcić trochę więcej czasu na to, by przygotować ciekawe, bardziej szczegółowe treści, które będą jak najbardziej dla takiej grupy odbiorców fachowe i przydatne. Dzięki temu zarówno osoby początkujące w tej branży, jak i bardziej zaawansowane, poszukujące sprzętu, który jest im niezbędny do uprawiania swojej pasji, chętnie zwrócą się do nas widząc, że mamy wiedzę i jesteśmy w stanie odpowiednio im pomóc, podpowiedzieć i zrozumieć ich problemy oraz potrzeby. 

 

4. Kiedy social media są naszym głównym miejscem prowadzenia działalności

Prowadzenie jedynie strony na Facebooku, bez strony internetowej czy bloga nie jest najlepszym pomysłem. Jednak nie brakuje osób, które decydują się na coś takiego i to Facebook czy Instagram jest dla nich najważniejszym narzędziem komunikacji z klientami. Wtedy, jeśli nie publikujemy bardziej szczegółowych treści na blogu czy stronie internetowej, musimy dużo bardziej przyłożyć się do treści publikowanych na Facebooku / Instagramie. Tylko tutaj bowiem dzielimy się swoją wiedzą i tylko tutaj budujemy swój wizerunek i markę, dlatego publikowanie dłuższych treści będzie wtedy konieczne. Facebook jest zresztą portalem, który służy właśnie do publikowania dłuższych tekstów. Inne portale, takie jak Twitter czy Instagram preferują krótkie i konkretne wpisy oraz zdjęcia. Jeśli Facebook daje możliwość publikowania dłuższych treści, korzystajmy z tego.

 

Publikujmy czasem dłuższe treści na naszym Facebooku, ale róbmy to z głową. Ciekawe treści potrafią naprawdę zdziałać cuda i przyciągnąć niejednego klienta. Ponadto warto pamiętać, że nawet jeden klient może zachęcić wielu kolejnych. Jeśli nie umiemy sami napisać takich dobrej jakości treści, skorzystajmy z usług copywritera. Taki specjalista doskonale wie, jak pisać odpowiednie teksty, które przyciągną odbiorców.  Jeśli takiego potrzebujesz zachęcam cię do współpracy z Agencją Reklamową Useitly.

 

Zobacz także:

Kiedy warto pisać długie posty w social mediach?

Kiedy warto pisać długie posty w social mediach?

CZYTAJ DALEJ
Jak używać hasztagów na Instagramie?

Jak używać hasztagów na Instagramie?

CZYTAJ DALEJ
ebook za darmo grafika

Praktyczny e-book

Udostępniamy dla Ciebie bezpłatnie

E-book stworzony z myślą o właścicielach małych jak i większych firm. Poruszamy w nim zagadnienia związane z rozpoczęciem działań na portalach społecznościowych od strony biznesowej. Ponad 420 osób zwiększyło zasięg w Social Media po przeczytaniu tego e-booka. Dołącz do nich i zacznij działać z rozmysłem.