Sprzedaż na blogu, czyli 4 cenne wskazówki dla blogerów - Agencja Reklamowa Useitly

Sprzedaż na blogu, czyli 4 cenne wskazówki dla blogerów

Sprzedaż na blogu, czyli 4 cenne wskazówki dla blogerów

Sprzedaż na blogu i samo blogowanie jest obecnie jednym z najcenniejszych narzędzi biznesowych oraz marketingowych. Dzięki temu firmy nawiązują kontakt z nowymi klientami i ułatwiają im życie. Jeśli prowadzisz biznes,  a nie prowadzisz bloga, najwyższy czas to zmienić.

Wracając do wątku “czym się aktualnie zajmujesz”, a mianowicie czytasz artykuł napisany przez nas, więc masz okazję poznać mały aspekt tego czym się zajmujemy. Być może czytasz wpis firmy, o której wcześniej nie wiedziałeś, lub o której usługach słyszysz po raz pierwszy. Jako przedsiębiorca, który próbuje sprzedać usługę możesz pokazać, jak świetnie znasz się na swojej branży, udostępnić swoją wiedzę, w zamian za poznanie siebie oraz usług, które oferujesz. Dla odbiorcy jest to doskonała opcja na zapoznanie się z tematem w szerszym zakresie, niż przeczytanie samych nazw usług, które widnieją na Twojej stronie internetowej wraz z cennikiem. Prowadząc ciekawego bloga masz świetną okazję do budowania społeczności wokół siebie, oraz bardzo duże szanse na to, że klient podejmie decyzję skontaktowania się z Tobą.


Ćwiczenie

Zróbmy małą gimnastykę umysłu i wyobraźmy sobie, że jesteśmy w lesie i spotykamy na swej drodze sarnę. Jeśli masz ochotę do niej podejść to zrób to. Nie bój się! Oczywiste jest, że musisz dać jej coś co ją zainteresuje. Dla przykładu niech będzie to garść malin. Zaopatrzony w garść malin czujesz się pewniej i bezpieczniej. Jeśli sarna zrobi pierwszy krok to po nim wykona następne co sprawi, że znacznie zbliży się do Ciebie. Kiedy ostatecznie będzie na wyciągnięcie ręki i pozwolisz jej na zobaczenie, powąchanie oraz posmakowanie owoców, możesz mieć pewność, że cel został osiągnięty, a sarna wróci bez oporów po drugą i trzecią garść.


W bardzo podobny sposób działa marketing.

Jeśli nie wiesz za wiele o marketingu, a chciałbyś bardzo aby Twój biznes piął się w górę, pierwszą rzeczą, o której myślisz, jest reklamowanie się wszędzie gdzie to tylko możliwe, wtykając przechodniom na ulicy tysiące ulotek, wykładając na stół wszystkie produkty, ceny i oferty . Błąd. Stałeś się już prześladowcą większości ludzi.  Nie tędy droga. Oczywiście absolutnie nie podważamy wartości reklamy, ponieważ jest to bardzo ważny wątek w każdym biznesie. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania pomocy w szeroko pojętym działaniu marketingowym, zapraszamy do kontaktu.


Teoria mówi, że 80% treści bloga powinny być związane ze sprzedażą.


Wskazówka

Jeśli działasz w branży, która oferuje usługi czyszczące powinieneś pokazać, że posiadasz wiedzę na temat produktów, jednakże w sposób, który nie odstraszy potencjalnego klienta. Napisz artykuł na temat środków czyszczących lub niebezpieczeństw, których można doświadczyć używając danych produktów. Nie odstraszaj-ostrzegaj! Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem. Odwiedzający Twój blog klient zdecyduje się na zakup środka od Ciebie, ponieważ dostarczyłeś mu niezbędnych informacji oraz wskazówek. Zakupi ten produkt właśnie od Ciebie, ponieważ będzie miał świadomość co kupuje. Istnieje oczywiście opcja numer dwa. Klient czyta artykuł i wcale niczego nie kupuje. Nie martw się. To jeszcze nie koniec. Prawdopodobnie to dopiero początek, ponieważ po pierwsze odwiedzający aktywuje różnego rodzaju metody remarketingowe. Po drugie ten właśnie klient czytając Twojego bloga zbliżył się w pewnym sensie do Twej firmy i kiedy usłyszy, że ktoś poszukuje takich właśnie usług lub produktów prawdopodobnie zostaniesz polecony.


Nie zapomnij!

Żeby prowadzenie bloga miało jakikolwiek sens,  musisz zadać sobie podstawowe pytania:

Dla kogo będziesz pisać?  Którzy klienci należą do Twojej grupy docelowej?  Jakie są ich zainteresowania? I przede wszystkim pamiętaj o tym,  aby pisać językiem zrozumiałym dla czytelnika. Wystrzegaj się fachowej terminologii. Ostatnia niezwykle ważna kwestia to nagłówki. Bądźmy szczerzy to właśnie nagłówki rządzą całym tekstem i to one decydują czy tekst będzie w ogóle czytany. Tak więc postaraj się im poświęcić więcej uwagi. Jeśli nadal masz wątpliwości czy można zrobić sprzedaż na blogu zapoznaj się z poniższymi argumentami


1.Pomaga w zwiększeniu ruchu w witrynie

Jeśli zapoznasz się z kilkoma szczegółami zwiększenia ruchu na stronie poprzez blogowanie, lista gości na pewno efektywnie się zwiększy. Warto optymalizować stronę i bloga pod względem SEO, ponieważ pomaga to wyszukać ludzi, którzy zostaną z Tobą na dłużej. Pośród tych osób będą również Twoi nowi klienci. Kolejnym podjętym działaniem mającym na celu sprawienie, aby czytelnik, powrócił jest remarketing. Cóż to takiego? Remarketing jest to dotarcie do użytkowników, którzy byli już na Twojej stronie, przeczytali coś, oglądali wideo, lub może weszli w celu poszukiwania czegoś konkretnego. Zapytasz, skąd mam wiedzieć kto był na mojej stronie, kto co czytał czy oglądał? Nie ma rzeczy niemożliwych. Tutaj z pomocą przychodzi pixel na facebooka. Jest to narzędzie analityczne, w postaci kodu, który wklejając w swojej witrynie, umożliwia śledzenie ruchu osób na Twojej stronie. W ten sposób dostajemy informacje na temat skuteczności reklamy.

Jaki jest najlepszy sposób, aby dotrzeć do potencjalnego klienta? Odpowiedź jest prosta: bądź otwarty na ludzi, staraj się wychodzić im naprzeciw. Podążaj za nowościami, dziel się swoją wiedzą, pisz ciekawe artykuły, prowadź bloga. Buduj dzięki temu swoją własną społeczność i zyskuj jej zaufanie.

Każdy artykuł, który piszesz na swoim blogu, to inna strona indeksu w Twojej witrynie, więc za każdym razem masz nową okazję, by pojawić się wyżej w wynikach wyszukiwania i przyciągnąć ludzi do Twojej witryny. Ponadto w ten sposób dajesz „sygnał” Google i innym wyszukiwarkom, że twoja strona jest aktywna i powinna być często sprawdzana pod kątem jakiejkolwiek nowej treści. Blogowanie pomaga również użytkownikom odkrywać Cię za pośrednictwem mediów społecznościowych.


2. Pomaga przekształcić wirtualnych odwiedzających w prawdziwych klientów

 

Teraz, gdy masz większy ruch na swojej stronie, masz szansę zamienić tych, którzy zaglądają na bloga w potencjalnych klientów. Ponieważ każdy wpis, który umieszczasz, jest osobną stroną indeksu, masz możliwość zdobycia nowych obserwatorów. Aby to zrobić, możesz po prostu dodać link do każdego z artykułów. Linki te często prowadzą użytkownika do bezpłatnych e-booków, biuletynów, darmowych samouczków, testów produktów itp. Lub do różnych korzyści, które każdy może uzyskać dla siebie według uznania.

Oczywiście, podkreślamy tutaj, że nie jest to możliwe, aby każda osoba, która odwiedziła Twą stronę stała się Twoim klientem. Nikt nie jest w stanie przekonwertować 100% odbiorców czytających ich blogi do potencjalnych klientów. Po prostu pisz, linkuj się z jednego artykułu do drugiego i oferuj swoim czytelnikom treści wysokiej jakości.


3. Daje długoterminowe rezultaty

 

Któż nie chce zwiększać ruchu na swojej stronie bez konieczności robienia czegokolwiek!
Mamy dobre wiadomości, ponieważ, blogowanie ściśle współpracuje z wyszukiwarkami.
Jak to się robi?

Załóżmy, że teraz siedzisz i piszesz artykuł i publikujesz go w swojej witrynie. Jest to akcja,  która nie zwiększy liczby Twoich zwolenników tylko dzisiaj, jutro i pojutrze, ale przyciągnie ludzi jeszcze przez długi czas. Możesz więc być pewien,  że Twoje wysiłki nie pójdą na marne. Wczorajsza praca może przynieść niesamowite efekty jutro. I faktycznie około 70% ruchu każdego miesiąca pochodzi z postu, który nie został opublikowany w tym samym miesiącu.


4. Blogowanie pomaga zyskać autorytet

 

Bardzo ważnym elementem, który powinien posiadać blog są odpowiedzi na pytania klientów. Tworząc treści przydatne dla odbiorców, do których się zwracasz, automatycznie zyskujesz autorytet w ich oczach. Pewne jest, że artykuł szkoleniowy napisany przez Ciebie zostanie doceniony, a Ty podajesz rozwiązania problemów, z którymi borykają się klienci. Zastanów się, w jaki sposób blogowanie wpływa pozytywnie na sprzedaż:

Jeśli Twoi potencjalni klienci znaleźli w artykułach odpowiedzi na pytania mogą Ci zaufać i w trakcie poszukiwań danego produktu na rynku, skontaktują się z Tobą, ponieważ w pewnym sensie stanąłeś już na ich drodze w przeszłości.

Klienci, którzy przeczytali Twoje artykuły, są bardziej poinformowani o Twojej pozycji na rynku, firmie i usługach. Masz dogodne warunki do owocnej i konstruktywnej dyskusji, która pomoże ci osiągnąć lepsze rezultaty.

Klienci polecają różnych usługodawców między sobą i bardzo często wymieniają się artykułami, które przeczytali.  Post na blogu, który dostarcza rozwiązań i odpowiedzi, jest niezwykle przydatny, ponieważ klienci mogą się do niego odwoływać, kiedy tylko zechcą, i rozwiązać dezorientujące pytania.

Wszystkie powyższe czynniki pozytywnie wpływają na tworzenie klimatu zaufania i uznania dla biznesu, przy czym promują proces sprzedaży


Wtórne korzyści z blogowania biznesowego

Możemy również wspomnieć o kilku innych drobnych powodach, dla których firmy chcą prowadzić własny blog. Na przykład taktyka stosowana przez niektórych to wykorzystanie tego bloga jako narzędzia do testowania dużych kampanii i ofert na wczesnym etapie, zanim zainwestują dużo pieniędzy i czasu. Starają się również użyć blogowania w celu wymiany informacji na temat nowych produktów, wydarzeń, promocji itp ..

Wszystkie podane wyżej powody pokazują,  że prowadzenie bloga jest niezwykle ważne,  a przede wszystkim opłacalne. Jeśli masz zamiar założyć własny blog lub zainwestować w istniejący, nie wahaj się ani minuty dłużej. Możesz dzięki temu zyskać przede wszystkim nowych klientów ale także robić sprzedaż na blogu swoich usług.

Jesteś zabiegany? Tworzenie witryny internetowej czy bloga to nie zupełnie Twoja działka? Pozwól, że zajmiemy się tym za Ciebie, a Ty w tym czasie będziesz miał okazję zająć się tym co kochasz najbardziej. Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy albo wypełnij brief.

 

Zobacz także:

Kiedy warto pisać długie posty w social mediach?

Kiedy warto pisać długie posty w social mediach?

CZYTAJ DALEJ
Jak używać hasztagów na Instagramie?

Jak używać hasztagów na Instagramie?

CZYTAJ DALEJ
ebook za darmo grafika

Praktyczny e-book

Udostępniamy dla Ciebie bezpłatnie

E-book stworzony z myślą o właścicielach małych jak i większych firm. Poruszamy w nim zagadnienia związane z rozpoczęciem działań na portalach społecznościowych od strony biznesowej. Ponad 420 osób zwiększyło zasięg w Social Media po przeczytaniu tego e-booka. Dołącz do nich i zacznij działać z rozmysłem.